logo6.jpg

Ogólnopolska akcja "Czytanie na polanie"

Dnia 19.06.2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie-Osadzie wzięła udział w akcji Czytanie na polanie. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone dwie grupy przedszkolne, w sumie 48 dzieci wraz z wychowawcami. Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań czytanych przez panie bibliotekarki, następnie chętne dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach. Kilkoro dzieci przeczytało na głos przyniesione przez siebie książeczki.

 

 

 

              

 

Drukuj

Teatr przy stoliku

Dnia 29 maja 2023 roku w naszej bibliotece odbył się "Teatr przy stoliku". Wspaniali aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie przedstawili sztukę pt.: "Staromodna komedia". Za sprawą Alicji Kochańskiej i Cezarego Ilczyna nasi goście wysłuchali pięknej i zabawnej komedii romantycznej.

Wprowadzenia do sztuki dokonała pani Elżbieta Lenkiewicz - koordynator Teatru przy stoliku.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie!!!

Drukuj

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!!!”. Z tej okazji do biblioteki zostały zaproszone dwie grupy przedszkolne. 9 maja bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola w Iłowie-Osadzie. Dzieci obejrzały prezentację na temat Tygodnia Bibliotek, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, poznały zasady zachowania w bibliotece, dbania o książki oraz dowiedziały się w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki. Na zakończenie spotkania wykonały zakładki do książek. 12 maja odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola im. Świętego Józefa w Iłowie-Osadzie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Wizyta w bibliotece” oraz wykonały gąsienice, które posłużą im jako zakładki do książek.                  Na zakończenie Tygodnia Bibliotek dnia 13.05.2023 odbyły się warsztaty makramy dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy wykonali aniołki i piórka.

Drukuj