logo3.jpg

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!!!”. Z tej okazji do biblioteki zostały zaproszone dwie grupy przedszkolne. 9 maja bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola w Iłowie-Osadzie. Dzieci obejrzały prezentację na temat Tygodnia Bibliotek, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, poznały zasady zachowania w bibliotece, dbania o książki oraz dowiedziały się w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki. Na zakończenie spotkania wykonały zakładki do książek. 12 maja odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola im. Świętego Józefa w Iłowie-Osadzie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Wizyta w bibliotece” oraz wykonały gąsienice, które posłużą im jako zakładki do książek.                  Na zakończenie Tygodnia Bibliotek dnia 13.05.2023 odbyły się warsztaty makramy dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy wykonali aniołki i piórka.