logo2.jpg

Kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek”.

Kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek”
dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Gminnej Biblioteki Publicznej  w Iłowie-Osadzie , Filii w Białutach i Narzymiu, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W jej ramach rocznie blisko milion dzieci – noworodków, przedszkolaków i pierwszoklasistów – otrzymuje wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze, dostosowane pod względem formy i treści do ich wieku i potrzeb rozwojowych. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na: www.wielki-czlowiek.pl

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika