logo2.jpg

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica (CWPN Academica).

Dostęp do bazy Academica
Zapraszamy  Użytkowników do korzystania w Gminnej Bibliotece Publicznej z  nowej usługi  dostępu do  Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) - Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową. Udostępniamy 1 terminal.

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Academica oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej,  które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu terminalu, który mieści się w  Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie-Osadzie.